best

İletşim

+31641587058

Yüz Germe

Yaslandıkça, yüzün görünümü ve şekli de yaşa bağlı normal değişiklikler nedeniyle değişecektir. Cildin elastikiyeti ve sarkması azalır, yüzünüzün bazı bölgelerinde yağ̆ birikimleri azalır, diğer bölgelerde artar. Yüz Germe ameliyatı aşağıdakiler dahil yaşla ilgili değişikliklere neden olabilir:Yanaklarda sarkma Çene hattında aşırı cilt (çene) Burun kenarından ağız köşesine doğru cilt kıvrımları derinleşir Boyunda sarkıklık ve aşırı yağ

Mini Yüz Germe Ameliyatı

Mini yüz germe operasyonları; daha genç yaştaki (35-45 yaş) hastalara uygulanır , bu hastalar yüz bölgesi henüz çok sarkmamış , yüzün yanak kısımlarında yer çekimi ve kolajen kaybı ile yanak bölgesinde  aşağıya doğru hafif sarkıklık oluşan hastalardır. Kulak önünden gevşek doku alınır, iç doku sıkılaştırılır. Operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir, ortalama operasyon süresi 2 saattir.Genelde 40-55 yaş orta yaşlı hasta grubu için uygundur. Operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir, ortalama operasyon süresi 2 saattir. Orta yüz germe operasyonları; göz altındaki sarkan yanak bölgesi dokusunun yukarı taşınmasıdır.Full yüz germe operasyonları, daha yaşlanmış cilt yapılarına uygun olup, ortalama 55-60 yaş grubu hastalara uygulanmaktadır. Operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir, ortalama operasyon süresi 2-3 saattir. Full yüz germe operasyonlarında ise, kulak önünden başlayıp saçlı derinin kenarından yapılan bir kesi ile; hastaya hem mini yüz germe hem orta yüz germe operasyonu aynı anda yapılır. 

Yüz germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin, E vitamini benzeri ilaçlar , bitki çayı kesilmelidir. Sigara özellikle yüz germede yara iyileşmesini oldukça geciktirir.Sigara kullanımı ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir.  Saçlar ameliyat sonrası 1 ay boyanamayacağı için 1 hafta önceden boyatılabilir. Saçların uzun tutulması ameliyat sonrası kullanılan pansumanları gizlemek açısından yarar sağlar.

Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası altıncı günde dikişler alınır, yüzde mevcut ödemler geçmeye başlar. Operasyon sonrası oluşan morluk ve ödemlerin ortalama %80 i 2-3 hafta içerisinde azalır. Operasyondan 1 ay sonra da operasyon net sonucu ortaya çıkmaktadır.

Whatsaap

+31 6 41587058