best

İletşim

+31641587058

Popo Estetiği

POPO ESTETİĞİ ( brezillian popo)

Popo estetiği kalça şekillendirme ameliyatlarına verilen genel isimdir. Popo kaldırma, dikleştirme ve brezillian poposu olaraktan bilinir. Bu ameliyatı zayıf ve popusu düz olan bayanlar , paltolun ve elbise giydiklerinde daha belirgin popo hatlarına sahip olmak isteyenler, fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak POP’u sarkıklığı olanlar yaptırabilir. POP’u estetiği ameliyatları arasında yağ enjeksiyonu, popo protezse kalça kaldırma işlemleri yer alır.

YAĞ ENJEKSİYONU

Basen , bel ve POP’unun alt ve dış tarafından liposuction yöntemiyle alınan yağlar özel işlemlerden geçirilerek POP’unun üst tarafına yerleştirilir.Daha geniş , dolgun , dik ve diri kalçalar oluşturulur.

POPO PROTEZİ

POP’umda orta hattan yapılan bir kesiyle popu protezi yerleştirilir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz görülmez. Ameliyat 2-3 saat arası sürer.

KALÇA KALDIRMA

Kilo alıp vermekten POP’unda boşalma , çökme ve sarkma olan kişilerde karnın altından ve popunun üstünden fazla deri çıkarılacaktım kalça bölgesi askı yöntemiyle yukarı alınır.Popu estetiği öncesi hastanın kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa bir hafta önceden bırakması gereklidir.Hasta sigara kullanıyorsa ameliyattan bir hafta önce sigarayı içmemelidir.operasyondan 48 saat önce alkol tüketimini durdurmalıdır.

POPU ESTETİĞİ İYİLEŞME

Ameliyattan sonra iyileşme süreci 1- 1.5 ay arasıdır. Ameliyattan sonra hasta kendisine verilen korseyi 4- 6 hafta giymeli ilk 3 hafta yüzüstü yatmalıdır.1 hafta 10 gün boyunca ağrı kesici ilaçlar ve antibiyotik kullanmalıdır. Hasta araç kullanırken popu yastığı kullanmalıdır.Popunun tam şekil alması 2.5-3 ay arasıdır.operasyonda enjekte edilen yağın yüzde ellisi popuda kalmaktadır.

Whatsaap

+31 6 41587058