best

İletşim

+31641587058

Plastik Cerrahi

MİNİ KARIN GERME

Sadece alt karın bölgesi yani göbek altındaki fazla yağ ve cilt dokusunun alınması işlemidir

FULL KARIN GERME

Vücuttaki tüm karın ve bel bölgesindeki fazla yağların , göbek altındaki gevşemiş derinin cilt fazlası çıkarılarak karın kaslarının yeniden yapılandırılması işlemidir.

SİRKÜLER KARIN GERME(360 derece)

Özellikle aşırı kilo sonrası bel ve sırt bölgesindeki gevşemiş sarkmış cilt ve yağın çevresel olarak çıkarılmasıdır. Bu bölgelerdeki sarkmış ve gevşemiş doku çıkarılarak hem karın germe hemde aynı zamanda sırt ve bel bölgesindeki sarkmış doku alınır. Bu işlem popoya hacim sağlayarak dikleşmeseni sağlar.360 derece vücut germe ameliyatı olacak kişilerin vermek istedikleri kiloyu verip bu kiloda en az 6 ay sabit kalmaları gerekir.

KARIIN GERME AMELİYATLARI NE KADAR SÜRER

Karın germe ameliyatı süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Tam karın germe ameliyatı 3-3.5 saat sürerken karın bölgesi geniş olan kişilerde ortalama 4 saat sürmektedir. Mini karın germe ameliyatlarında süre daha kısa olup1-1.5 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır.

KARIIN GERME AMELİYATI İYİLEŞME SÜRESİ

Karın germe ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi operasyonun büyüklüğüne bağlı olarak1 -5 gün arasındadır. Ameliyat sonrası hastalara 4 İlahi 6 hafta boyuncagiyilmesi gereken özel bir korse verilir. Bu korse karın bölgesinin istenilen forma kavuşmasını sağlar.Ameliyat sonrası yapılan işlemden dolayı bir süre ağrı olması normaldir. Doktor tarafından gerekli ağrı kesici uygulamalar yapılır. Ameliyat sonrası eğer diren takıldıysa içlerine dolan sıvı belli bir miktarın altına düşünceye kadar bekletilir ve bu sirenler 2- 3 hafta sonra alınır.İlk bir hafta boyunca dikişlerin tam kaynaması için ıkınma, öksürme , hapşırma gibi hareketlerden kaçınılması gerekir.Bu bilgiler tam karın germe ameliyatı için olup mini karın germe ameliyatlarında iyileşme süresi daha kısa olup 3-4 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebilmektadir. Hastalarımızın bu ameliyatlardan sonra beslenmelerine dikkat etmelidir. Ameliyattan 3 gün sonra banyo yapılabilinir

Whatsaap

+31 6 41587058