best

İletşim

+31641587058

İç Dudak Estetiği

LABİOPLASTY( İÇ DUDAK ESTETİĞİ)

Labioplasty ameliyatı genelde doğuştan gelen veya ergenlik çağı ile genişleyen , sarkan , uzayan , kararan , düzensizce şekil alan iç dudakların kesilerek küçültülmesi ve estetik olarak düzeltilmesi ameliyatıdır. Labioplasty son yıllarda yapılan cinsel estetik operasyonları arasında ilk sırada yer almaktadır. Cinsel ilişki sırasında hissetme sorunu dar pantolonda sürtünme cinsel ilişkiye bağlı cinsel ağrı ve acı hissi , eksersiz sonrası terleme , koku , enfeksiyon sorunları , iç dudakların dış dudaklara sarkması gibi durumlarda bu ameliyat 18 yaşını aşmış herkese yapılabilinir. Bakire yada menapozda olmak ameliyat için engel değildir.

AMELİYAT NE KADAR SÜRER

Labioplasty ameliyatı genellikle 45 dakika ile 1.5 saat arasında sürmektedir. Bu ameliyat pratik bir uygulamadır. Ancak her uygulama gibi bu işlem öncesinde dealkol , bitki çayları , kafein , soğan ve sarımsak ekstreleri gibi kan sulandırıcı maddeler kullanılmamalıdır.

LABİOPLASTY AMELİYATI KALICI MIDIR?

Labiopladty sonrası oluşan estetik görüntü elbette kalıcıdır . Ancak Zaman’la yaşlanma sürecine bağlı olarak uzun vaade ek müdahaleler gerebilir.

LABİOPLASTY SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Labioplasty sonrası buz uygulaması gerekir. Tuvalet sonrası temizleme işlemi için seyreltilerek hazırlanmış batikonlu su kullanılır. Gerekli durumlarda antibiyotikli kremler uygulanır. 3 günden sonra hızlı bir iyileşme görülür. Ortalama 3-4 hafta içerisinde cinsel hayata dönülür. Mukoza en hızlı iyileşen ve en az iz bırakan bir bölge olduğu için ameliyat sonrası belli belirsiz bir iz bırakır

Whatsaap

+31 6 41587058